Aktuálně

Pozvánka na brigádu a dětský den

Vloženo: 17.5.2021

  Ahoj a dobrý den,

OV a SDH Bedrč si Vás dovolují pozvat na veřejnou brigádu. Tato akce se uskuteční v sobotu 29. 5. 2021. Sraz je v 8.00 hodin u obecního domku

Křovinořezy, hrábě, nářadí a pracovní pomůcky s sebou.

Děkujeme za vaši účast a výpomoc.
-----------------
Po krátkém odpočinku po obědě plynule navážeme dětským dnem, tedy také v sobotu 29. 5. 2021, a sice od 16:00 u obecního domku.

Občerstvení zajištěno.Pozvánka na sběr odpadků podél silnic

Vloženo: 20.4.2021

   v sobotu 24.4.2021 proběhne každoroční akce "Sběr odpadků podél silnic", tentokrát (bohužel) opět ve speciální kovidovém režimu.

Sraz je v 8,30 hodin u naší hasičské zbrojnice. Na místě proběhne koordinační schůzka, kde si rozdělíme úseky pro jednotlivé pracovní skupiny a budou se vydávat pytle na odpadky.

Doporučujeme vzít si vlastní pracovní či gumové rukavice, případně reflexní vestu.
Přijďte pomoci s úklidem v okolí naší obce. Děkujeme.


Fotky z velikonoc

Vloženo: 19.4.2021

  

Ve fotogalerii si můžete prohlédnout fotky z letošních velikonoc. Děkujeme za originální nápady pro koledníky a druhý dík za fotky patří Marušce Fryšové, Pavle Vojtěchové, Alence Schützové a Marku Sedláčkovi.


Převedení cyklostezky 0064 mimo silnici II/110 (Žíňánky – Bedrč – Benešov)

Vloženo: 13.4.2021

  

Jako obyvatel místní části, člen osadního výboru Bedrč a člen místního SDH jsem vnímal mnohé pozitivní ohlasy spoluobčanů na aktivitu sousedních obcí Soběhrdy a Petroupim, které v loňském roce obnovily staré cesty pro pěší mezi obcemi. Tyto cesty se budovaly v poloze historických polních cest, v podstatě ihned začaly být hojně využívány pro pěší turistiku a získaly na významu právě v době pandemie, kdy místní lidé hledají možnosti na pobyt v přírodě mimo frekventované cesty zatížené dopravou.
To mě přimělo se trochu hlouběji ponořit do myšlenky spojnice Bedrč - Benešov, neboť spolu se svými sousedy jsme se shodli, že využití cyklostezky po silnici II/110 nebo chůze po této silnici není o dobrém pocitu z pohybu, ale spíš o obavě o bezpečnost (silný provoz, včetně kamionů) a o zdraví, o to více, pokud bychom chtěli vyrazit s menšími dětmi.

Vznikl tak dokument Převedení cyklostezky 0064 mimo silnici II/110 (Žíňánky – Bedrč – Benešov), pro který touto cestou sháním podporu. Osadní výbor Bedrč již tento dokument podpořil, se žádostí jsem se obátil i na sousední obce (Soběhrdy, Mrač, Petroupim) a město Benešov.

Pokud tento záměr získá větší podporu, věříme, že se dostane do fáze seriózního projektu, stavebního povolení a finanční podpory (dotační tituly, Středočeský kraj, obce).

Pro Vaše reakce využijte obecní email, (OVaSDH(zavinac)bedrc.cz), děkuji za případnou podporu, připomínky či osobní diskuzi.

J. Fulín s podporou OV Bedrč


Poskytnutí dotace z Grantového fondu města Benešov

Vloženo: 7.1.2021

  

SDH Bedrč byla pro dotační období roku 2020 poskytnuta dotace z Grantového fondu města Benešov ve výši 72.900,-Kč na úhradu nákladů spojených s údržbou a opravou hasičského vozu Mitsubishi L 200, nákup pohonných hmot, nákup 4 ks pracovních uniforem PS II a nákup 4 ks vycházkových uniforem včetně hodnostního označení. Autíčko nám šlape jako hodinky, nádrže máme plné a všechny uniformy mají své majitele. DĚKUJEME.Info SDH Bedrč

Vloženo: 30.10.2020

   Vážení spoluobčané, sousedé,

 s ohledem na současnou nepříznivou situaci, která se týká hlavně omezení pohybu osob, ochrany veřejného zdraví a minimalizaci přenosu nákazy nejen (ale především) u ohrožených skupin jakou jsou senioři, lidi chronicky nemocní či jinak oslabení, je vhodné býti si navzájem nápomocni. Máte-li možnost pomoci svým rodinným příslušníkům, sousedům či známým, kteří si nemohou sami zajistit základní potřeby nutné k životu, prosím, udělejte to.

 Pokud se však sami nacházíte v situaci (onemocnění, karanténa, strach z nákazy), kdy jste odkázáni na pomoc druhých a nemáte se na koho obrátit např. ve věci nákupu základních potravin, zajištění léků, apod., můžete o pomoc požádat SDH Bedrč. Ve výše popsaných situacích se můžete obracet na starostu sboru Pavla Kováře na tel. číslo 607 550 883, který bude případné Vaše požadavky centralizovat a společně se svými hasičskými kolegy se bude snažit Vám maximálně vyjít vstříc a v této nelehké době pomoci.

 Vážení Bedrčáci, nepropadejme zbytečné panice. Zůstaňme negativní, v myšlenkách však pozitivní… :-). Dodržujme základní hygienická nařízení, buďme tolerantní ke svému okolí, respektujme se a udržme si trocha zdravého rozumu. Jen tak společně projdeme obdobím, které nikdo z nás nezavinil, ale přesto svou trochou musíme přispět k návratu obyčejných dnů. Věřme, že nás tato situace posílí, začneme si zase vážit úplně obyčejných věcí a budeme se moci veřejně setkávat na našich společných akcích.

OV a SDH Bedrč